Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suda Çözünebilir Propolis Damlası , Sözleşmeli Arıcılık Modeli , Anadolu propolisi
Dr. Ender Saraç Arı Sütü ve Anadolu Propolisi Tüketiminin Faydalarını ve

Gelen Tüketici Yorumlarını Paylaşıyor

Doktor Ender Saraç; “Arı ürünleri, son dönemde doğal gıda desteklerine artan ilgiyle birlikte daha bilinir oldu. Pandemi sürecinin de beraberinde getirmiş olduğu bu durum arı sütü, propolis, ham bal, polen ve arı ekmeği gibi doğal arı ürünlerinin tüketimini arttırdı. Benim bu süreçte danışanlarıma daima önerdiğim doğal bağışıklık desteklerinin başında propolis ve arı sütü geliyordu. Doğru teknoloji ve özütleme yöntemi ile hazırlanan Anadolu propolisini beslenmenize dahil ederek sağlığınızı destekleyebilirsiniz. Yapılan bilimsel çalışmalar, bağışıklığın zayıfladığı dönemlerde düzenli propolis desteği alımının olumlu sonuçlar getirdiği yönünde. Bu nedenle yaz-kış düzenli olarak çocukların günde 10 damla; yetişkinlerin ise 20 damla propolis tüketmelerini öneriyorum. Bu miktarlar hastalık durumunda 4 katına kadar arttırılabilir. Arı sütü ise kendine özgü besin bileşenleriyle beslenmeye çok değerli katkıları olan doğal bir arı ürünü. Bilimsel çalışmalar, arı sütünde bulunan Royalaktin ve 10 HDA’nın zihinsel ve fiziksel fonksiyonları, üreme fonksiyonlarını desteklediğini gösteriyor. Bu sohbette düzenli olarak arı sütü ve propolis desteği alan danışanlarımın yorumlarına da yer vermek istiyorum.” dedi.
[Resim: apicare_1920x560-1920x560.jpg]
Simay Hanım; “Tükettiğim doğal gıda desteklerinin arasında yaklaşık 10 aydır propolis de var. BEE’O Propolis’in Suda Çözünebilir Propolis Damlası’nı su, meyve suyu veya sütle birlikte tüketiyorum. Kahvaltı ve ara öğünlerim için etkili bir doğal destek. Sadece beslenmem için değil cilt yüzeyindeki akne problemleri için de kullandım ve faydasını gördüm.”

Elif Hanım; “Çocuklarım BEE’O Propolis Damla’yı ham balla karıştırarak tüketiyor. Onları okula gönderirken hem besleyici hem de lezzetli ara öğünler tükettiklerini biliyorum, içim rahat ediyor. Mevsim geçişlerinde, enerjilerinin düştüğü dönemlerde BEE’O her an yanımızda.”
[Resim: 1920x560-son-1920x560.jpg]
Saraç; “Propolis sadece bağışıklık desteği değil, aynı zamanda fiziksel performans için de olumlu etkiler gösteriyor. Yapılan bir bilimsel çalışmadan örnek vermek istiyorum. 2021 yılında ‘’Gıda Bilimi ve Beslenme’’ dergisinde yayınlanan randomize kontrollü klinik çalışmada, sporcuda propolis desteğinin oksidatif stres, inflamasyon, vücut kitle indeksi ve atletik performans üzerindeki etkileri değerlendirilmiştir. Çalışmaya katılan 54 sağlıklı sporcu, deney ve kontrol olmak üzere iki gruba ayrılmıştır. Deney grubu, 4 hafta boyunca günde 2 kez 450 mg propolis desteği almıştır. Kontrol grubu destek almamıştır. Çalışma sonucunda, sağlıklı aktif bireylerde, yoğun fiziksel aktiviteye bağlı oluşan oksidatif stres ve inflamasyonun azalmasında propolis desteğinin etkili olduğu görülmüştür. Araştırmacılar, egzersiz yapan bireylerin beslenmelerine propolisi dahil etmelerinin faydalı olacağını bildirmişlerdir.” diyor.

Dr. Ender Saraç’ın sporla ilgilenen danışanlarından birinin yorumu şu şekilde;

Görkem Bey; “Uzun zamandır profesyonel spor yapıyorum. Antrenmanlarım sonrasında BEE’O Propolis damlayı tüketmeye başladığımdan zamandan bu yana kas ağrılarım azaldı. Daha enerjik hissediyorum. Düzenli olarak BEE’O Arı sütü de tüketiyorum. Öncesine göre fiziksel olarak hissedilir bir fark var.”

Saraç; “BEE’O Propolis, İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’ten büyüyen “Sözleşmeli Arıcılık Modeli” ile doğal Anadolu arı ürünleri üretimi yapan KOSGEB destekli bir Ar-Ge projesi. Bu model ile ürünleri sofralarımıza izlenebilir ve doğal içeriği korunarak ulaşıyor. Hem sürdürülebilir bir iş modeli ile çalışıyorlar hem de arıcılığı destekliyorlar. Son dönemlerde yaşanan yangınlarda arıcılık faaliyetleri biliyorsunuz ki büyük zarar gördü. BEE’O Propolis bu konuda da desteğini vermeye devam ediyor. Bu değerli girişim projesiyle ilgili Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı’yı tekrar tebrik ediyorum.” dedi.
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi